x

   Vitajte na oficiálnych stránkach obce Laškovce

 

Aktuality

Samospráva

Obec

Úradná tabuľa

Evidencia obyvateľstva

Prenesený výkon

Základná škola

Organizácie a združenia

Obecné noviny

Kultúra

Spoločenská rubrika 2019

Spoločenská rubrika 2018

Spoločenská rubrika 2017

Šport

Fotogaléria

Verejné obstarávanie

Zverejňovanie dokumentov

Zber odpadov

MAS Duša

Projekty

Otázky občanov

Cirkev

Kontakt


Úradné hodiny

Pondelok 7:30 - 15:30
Utorok 7:30 - 15:30
Streda 7:30 - 15:30
Štvrtok 7:30 - 15:30
Piatok nestránkový deň

Kontakt

Obecný úrad Laškovce

Laškovce  36

072 01  Pozdišovce

Tel: 056/64 722 04
Mobil:  
Email ocu.laskovce@post.sk

Návštevnosť stránky

 Kultúra


 
19.05.2019

Oslavy dňa MATIEK

  

     Krásny májový sviatok – Deň matiek sme už tradične oslávili v kultúrnom dome na milom podujatí, na ktorom vystúpili žiaci základnej školy pod vedením svojich učiteľov.

Všetky prítomné mamky, babky i prababky privítal slávnostným príhovorom starosta obce Marek Miker, ktorý pripomenul dôležitú rolu matky v živote rodiny i celej spoločnosti.  A potom sa už sálou rozzvučali tóny piesní hudobnej skupiny, ktoré roztancovali  aj pozvaných hostí. Nechýbali ani malé darčeky pre prítomné mamičky, ktoré nachystali zamestnanci a poslanci OcÚ.

     Ako opäť zobudené slniečko aj táto slávnosť všetkým divákom prehriala a spríjemnila májové popoludnie.  

....foto


05.05.2019

Stavanie MÁJA

   MÁJ – mesiac lásky a krásna ľudová tradícia  stavania májov – zvyk a túžba prejaviť lásku svojej milej postaveným májom a tým jej dať najavo nielen svoju lásku, ale aj sľub manželstva. To nám ostalo a tento zvyk sa zachováva doteraz ako jeden z krásnych tradičných obradov a zvykov. V našej obci  sa stavanie MÁJA konalo 30. apríla 2019 aj napriek nepriazni počasia. Kultúrny program a zdobenie mája sa konalo v Kultúrnom dome, kde v úvode vystúpil krátkym príhovorom starosta obce Marek Miker, po ňom sa kultúrnym programom predstavili žiaci našej ZŠ pod vedením svojich pedagógov a potom prítomných rozveselila ľudová skupina „Zemplínski HELIGONKÁRI“. Krásne sfarbený „máj“ sme potom spoločne postavili v areáli ZŠ, kde  zdobí centrum našej obce.   Za spoluprácu všetkých zúčastnených ďakujeme a veríme, že sa všetkým toto pestré kultúrne  popoludnie páčilo.  

....foto


08.12.2018

Mikuláš 2018

   

Mikuláš, Mikuláš, priateľ náš starý,
každý rok nosievaš do okien dary.
Nadlho odložíš sladký spánok,
kým dary nevložíš do topánok.
Mikuláš, Mikuláš, ty veľký svätý,
každý rok myslievaš na dobré deti...

Veru tak...

Mikuláš nechýbal ani v našej obci  a plným priehrštím za pomoci čertíka Bertíka  rozdával sladké čokoládové maškrty všetkým deťom, ktorí sa samozrejme odvďačili krásnym kultúrnym programom plným básničiek, pesničiek a tancov, ktorý si pripravili pod vedením svojich pedagógov zo základnej školy. Ďakujeme ti, milý Mikuláš:-)...veľmi sa tešíme na teba aj o rok.

...... viac


11.11.2018

Úcta k starším v roku 2018

    Aj tento rok sa v nedeľu popoludní  21. októbra o 15.00 hod. zaplnila sála nášho Kultúrneho domu  najvzácnejšími občanmi našej obce – dôchodcami. Prítomné dámy a pánov privítal starosta Ladislav Janko, ktorý im vyslovil úctu a uznanie za všetko, čo pre našu obec urobili a za to, že v ňom zachovali aj kúsok seba. Zaželal im ešte mnoho krásnych chvíľ v rodinnom živote, aby jeseň svojho života prežili v láske, zdraví a rodinnej pohode. Potom sa predstavili deti našej základnej školy pod vedením svojich pedagógov. Pestrý program spríjemnila aj hudobná skupina HURKÁRE z Humenného. Celé podujatie potešilo srdcia prítomných a mnohým sa vyronila aj slzička pri spomienke na svoju mladosť. Seniori a seniorky odchádzali z kultúrneho domu s pekným darčekom i s krásnym zážitkom. 

.... foto


27.05.2018

Deň MATIEK

       V tomto roku sme si Deň matiek pripomenuli  20.5.2018 o 16,00 hod. Úvodný prejav a úctu k matkám predniesol starosta  obce Ladislav Janko. Zhodnotil poslanie matky a uviedol program žiakov základnej školy a speváckeho FS Soľanka. Ani tento rok nechýbal sladký zákusok s kávou a malá pozornosť v podobe  čokolády a 5 eurovej poukážky pre každú mamičku a babičku.

Milé mamičky, slovo mama je kratučké, milé, láskavé. Napriek tomu, že slovo mama sa každé dieťa naučí vysloviť ako prvé, nedá sa slovami vyjadriť, čo pre nás slovo mama znamená. Svojej matke vďačíme za to, že sme tu a za to, akí sme. Matka je našou oporou, našou ochrannou náručou, naším potešením.

.... foto


25.10.2017

Výstavka jesenných plodov

        V týchto dňoch si môžete v našom kultúrnom dome pozrieť výstavku jesenných plodov, ktorú pripravili pre občanov terénni sociálni pracovníci.

 

Jeseň pani bohatá  Mária Rázusová-Martáková

 

Jeseň pani bohatá,
farbí stromy do zlata,
premaľúva celý sad.
Zletel vietor šiky-miky,
hojdá všetky konáriky,
vraj by stromy zobliecť rád.

 

Vyhúda im celý čas:
„Ide zima, bude mráz,
pomrznete zaiste!“
Ale strom mu rozosmiaty
ako dáky peniaz zlatý
púšťa len list po liste.

 

Na polici v komore
stojí vojsko v pozore
a do okna nakúka…
A to vojsko na parádu,
to sú plody nášho sadu:
krásne žlté jablká.

..... foto


17.10.2017

 Október – mesiac úcty k starším

 

        V nedeľné popoludnie 15. októbra o 15.00 hod. sa sála nášho Kultúrneho domu zaplnila najvzácnejšími občanmi našej obce – dôchodcami, ktorí v tomto jesennom mesiaci oslavujú svoje „šediny“.  Aj tento rok si pre nich Obecný úrad s pánom starostom  pripravili malé posedenie pri sladkom zákusku a kávičke s príjemnou hudbou od Humenného – hudobná skupina „HURKÁRE“. Nechýbal ani krásny darček v podobe  užitočných suvenírov s logom obce.

 

..... foto


04.06.2017

Deň matiek – najkrajší sviatok

     Deň matiek, ktorý sa na Slovensku oslavuje vždy v 2. májovú nedeľu, patrí k najkrajším sviatkom. V tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. V našej obci sme si ho pripomenuli dňa 28. 5.  2017          o 15. 00 hod., kedy  sa  kultúrny dom naplnil  našimi mamičkami, babičkami, ale aj ich ratolesťami. Pripomenúť si tak  krásny sviatok „Deň matiek“ patrí už k našim tradičným kultúrnym podujatiam. Aj tento rok podujatie otvoril slávnostným príhovorom starosta obce Ladislav Janko.   O krásny kultúrny zážitok sa postarala folklórna  spevácka skupina z Budkoviec „Pacerky“ a v Laškovciach veľmi populárny ľudový rozprávač „Jožko, Jožka“ .  V rámci akcie sa podávalo malé občerstvenie a každá mamička si odniesla aj sladký darček.

.... foto


06.12.2016

Mikuláš 2016

     Ani tento rok nechýbal  a našu obec navštívil sv. Mikuláš. Dňa 6. 12. 2016 sa zastavil v  kultúrnom dome, aby potešil  a obdaril naše detičky.  Jeho verný  pomocník - čert, mu usilovne pomáhal pri rozdávaní sladkých balíčkov.  Poďakovaním  pre Mikuláša a jeho pomocníka bol kultúrny program, ktorý si pripravili  žiaci základnej školy pod vedením svojich pedagógov a deti z detského domova Rosnička pod vedením svojich vychovávateľov.

.......  foto


25.10.2016

Úcta k starším 2016

    Jeseň je naozaj krásna. Október je jeden z jesenných mesiacov a  pripomína nám  jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti.  Dňa 23. 10 2016 o 17.00 hod sa v Kultúrnom dome uskutočnilo slávnostné posedenie venované   starším občanom našej obce. V úvode sa prítomným prihovoril pán starosta Ladislav Janko.  O kultúrny program sa postaralo hudobné trio z Košíc "PAVELČÁKOVCI", ktoré dokonca roztancovalo prítomných v sále. Okrem zábavy každého dôchodcu čakala večera s kávou a dezertom a nechýbal malý darček - tento rok sadá plastových dóz.     

„Nech sú požehnaní tí, čo majú pochopenie s mojou neistou chôdzou a trasľavými rukami. Nech sú požehnaní tí, čo uznávajú, že moje uši sa už musia napínať, aby zachytili slová. Nech sú požehnaní tí, čo si uvedomujú, že môj zrak zoslabol a moje myslenie už nie je také bystré. Nech sú požehnaní tí, čo mi prepáčili, že sa mi dnes vyliala káva.“

....foto


05.06.2016

MDD

    Medzinárodný deň detí oslavujeme 1. júna a práve v tento deň sme ho oslavovali aj v našej Základnej škole. Okrem zábavných športových hier bol pre žiakov pripravený aj Juniáles a sladké prekvapenie v podobe balíčkov plných sladkostí. Obecný úrad pripravil tento rok pre žiakov základnej školy ešte jedno veľké prekvapenie - 3. júna sa mohli  povoziť na ozajstných koníkoch - to bolo radosti a zábavy.

..... foto


19.05.2016

Deň matiek

     Dňa 15. 5.  2016 o 15. 00 hod. sa v Kultúrnom dome Laškovce zišli  mamičky, babičky,... z našej obce, aby spoločne na malom kultúrnom posedení si pripomenuli a oslávili ich Deň matiek.  V úvode podujatia sa k prítomným mamičkám prihovoril starosta obce Ladislav Janko. O krásny kultúrny zážitok sa postarala folklórna skupina Hatalovčan, ktorá svoje vystúpenie zakončila nádhernou piesňou Mnohaja, blahaja lita – mamičkám a tanečný pár   z tanečnej školy Grácia , ktorý sa predviedol v dvoch blokoch – štandardné tance a latinsko-americké tance.  Každá mamička dostala  sladké prekvapenie (čokoládu)  a nechýbalo  ani malé občerstvenie (kávy, zákusok, ....)

.... foto


03.01.2016 Novoročný punč

     Nový rok 2016 sme oslávili tradične Novoročným punčom. Dňa 1. januára 2016 o 17.00  hod.  sa zišli občania  našej obce pred Kultúrnym domom, aby si popriali šťastný nový rok a zároveň zohriali novoročným punčom. Aj tento rok nechýbal  novoročný ohňostroj a malé pohostenie vo forme chlebíčkov a jednohubiek.

....... foto


   
20.12.2015

Mikuláš 2015

    Dňa 4. 12. 2015 sa v priestoroch kultúrneho domu aj tento rok zastavil Svätý MIKULÁŠ. Tento rok prišiel iba s jedným pomocníkom - čertom.  Obaja odmenili  za krásne básničky a pesničky  sladkým balíčkom detí našej obce, deti zo ZŠ a z detského domova „Rosnička“.

 

....... foto


27.10.2015 Úcta k starším

     Mesiac október je jesenným mesiacom venovaným úcte k starším ľuďom. Ani v našej obci nezabúdame na jeseň života našich obyvateľov. Dňa 24. 10 2015 o 15.00 hod sa v Kultúrnom dome uskutočnilo slávnostné posedenie venované  starším občanom našej obce. V úvode sa prítomným prihovoril pán starosta Ladislav Janko, ktorý  vo svojom príhovore poďakoval našim dôchodcom za  roky usilovnej práce a poprial  im veľa oddychu, aby svoju jeseň života naplnili činnosťami, ktoré ich zaujímajú a napĺňajú.  O kultúrny program sa postarali Zemplínsky heligonkári  pod vedením Mgr. Ing. Dušana Skonca a  Pavla Hájnika, ktorý je zároveň predseda klubu Zemplínskych heligonkárov.  Zaspievali tie najkrajšie a  najznámejšie piesne zo svojho repertoára a rozospievali celý kultúrny dom. Ochotne zaspievali  aj piesne na želanie a spríjemnili krásne sobotné posedenie.  Úsmev a dobrú zábavu priniesol do sály Jožko Jožka, ktorý rozveselil a  pobavil každého. Na občerstvenie bolo pre zúčastnených pripravené malé pohostenie, pri ktorom si mohli občan posedieť a pospomínať na staré časy. Každý si domov odniesol aj malú sladkú pozornosť s magnetkou našej obce.

Všetkým naším dôchodcom zo srdca prajeme, nech je vaša jeseň plná plodov, krásna, pokojná a slnečná.

....... foto


20.08.2015 Rómsky festival  pri príležitosti odpustovej

    O tom, že hudba, spev a tanec majú Rómovia skutočne v krvi svedčí aj podujatie,  ktoré  sa   konalo         dňa  15.  augusta  2015  v priestoroch ihriska základnej školy—  „Rómsky festival pri príležitosti odpustovej slávnosti“. Oranizátorom pudujatia bol Stanislav Holub a Miroslav Kozár. Na festivale sa predstavili hudobné skupiny z našej obce.  Pre účastníkov festivalu  sa podávali klobásky. Cieľom  podujatia bolo  bližšie  spoznávanie  rómskej kultúry a prehlbovanie  medziľudských vzťahov.

Celkové umiestnenie družstiev:

1. miesto Laškovce starší

2. miesto Vŕbnica

3. miesto Laškovce mladší

4. miesto Petrovce

5. miesto Ložín

...... foto


18.08.2015 Cirkusové predstavenie "VARIETE KARLSON"

    Dňa 17. augusta (v pondelok) o 18.00 hod. sa v priestoroch nášho Kultúrneho domu   uskutočnilo  predstavenie "VARIETE KARLSON".  Varietný program sa konal pod záštitou Obecného úradu Laškovce.  Plná kultúrna sála  obecenstva, ktorú tvorila hlavne naša mládež v sprievode dospelých,  čakala na netradičné  cirkusové predstavenie. Program, ktorý uvádzal  Alexander Vígh - šéf cirkusu Karlson, ponúkol rôzne atrakcie - orientálne tance s hadom, kúzla a ilúzie, cvičené holuby, tanec s kruhmi - hulla hop,  rotujúce taniere, magické debny a  o smiech sa postaral klaun, ktorý do programu zapojil aj divákov.   Súčasťou predstavenie bolo aj maľovanie na tvár, predaj cukrovej vaty,  balónov a  tombola.

...... foto


19.05.2015 Deň matiek

    Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek  pripomenuli v nedeľu 11. mája posedením v kultúrnom dome spojeným s kultúrnym programom. V úvode podujatia sa mamičkám prihovoril starosta Ladislav Janko a po tom nasledovalo hudobno-tanečné pásmo folklórnej skupiny Harčare z Pozdišoviec.  Každú mamičku čakalo okrem iného milé pohostenie a krásny, praktický darček.  Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň.

"Mama, ty vieš, že na svete si jediná......"

...... viac


06.12.2014 Mikuláš 2014

    Dňa 5. 12 2014 sa v priestoroch kultúrneho domu aj tento rok zastavil Svätý MIKULÁŠ so svojimi pomocníkmi - anjelom a čertom, aby  naše deti odmenil za krásne básničky a pesničky  sladkým balíčkom.

....... foto


06.12.2014 Úcta k starším

     V nedeľu 26. októbra 2014 sme si spoločne s našimi seniormi pripomenuli obdobie, ktoré je charakteristické vzdaním úcty k starším. Sme veľmi radi, že starší prijali naše pozvanie, že si dopriali pár okamihov a radostných chvíľ stráviť nedeľné odpoludnie v prítomnosti svojich priateľov a známych.

....... foto


15.5.2014 Deň matiek
   Dňa 11. mája 2014 o 15.00 hodine sa v našom kultúrnom dome konali oslavy "DŇA MATIEK".  V úvode podujatia  sa krátkym príhovorom všetkým pozvaným matkám prihovorila starostka obce Gabriela Kaloková. V kultúrnom programe sa predstavili  deti z detského domova rodinného typu ROSNIČKA, ktorý je v našej obci a dedinská folklórna  skupina z Petroviec nad Laborcom "Rokica".

.... foto


5.5.2014  
    

 Country ples detských domovov.

.... foto


6.12.2013  
    

 Mikuláš 2013

.... foto


3.6.2013 Deň detí 2013
      1. jún patrí deťom , pretože v tento deň slávime  Deň detí.  Aj v našej obci sa v tento deň   uskutočnila v kultúrnom dome súkromná party pre deti a ich rodičov.  Stretnutie   organizovala rodina Bruňová. Ako na každej party aj tu nechýbala poriadna zábava, súťaže pre detí, občerstvenie  a príjemné posedenie.

1.6.2013 Deň matiek 2013
    Dňa  26. 5. 2013 sa v priestoroch nášho Kultúrneho domu uskutočnilo posedenie pri príležitosti Dňa matiek. V úvode prítomné mamičky pozdravila pani starostka  Gabriela Kaloková v krátkom príhovore. O kultúrny program sa postarali ľudová skupina Kandráčovci, folklórny súbor Železiar a ľudový zabávač Jožko Jožka.  Pozvanie prijala aj poslankyňa NR SR PhDr. Ľubica Rošková a Mgr. Valéria Eľková - starostka obce Markovce.  Každá mamička v závere akcie  dostala sladký darček.

2.6.5.2011 Deň matiek

   Dňa  29. mája sa priestory kultúrneho domu o 15. 00 hod. zaplnili matkami našej obce.  Každá zúčastnená mamička prijala pozvanie  OZ a starostky obce na   kultúrne podujatie pri príležitosti ich krásneho sviatku Dňa matiek. V úvode  každá mamička dostala sladký  darček a nasledoval  slávnostný  príhovor  starostky obce pani Gabriely Kalokovej, ktorá vo svojom predslove  poďakovala všetkým mamám  zároveň privítala a predstavila účinkujúcich v kultúrnom programe. O zábavu sa nám tento rok postarala folklórna skupina SVOJINA a naša rómska tanečná skupina PROSAVORE.


8.5.2011 Stavanie mája  - obnovená tradícia

   Dňa 30.  apríla 2011 sa v našej obci obnovila staroveká tradícia   STAVANIE MÁJA.   Toto kultúrne podujatie sa začalo o 17.00 hod. slávnostným postavením mája  pred obecným úradom spojeného  s krojovaným hudobným   sprievodom, ktorý vyštartoval od budovy základnej školy.    Nasledoval krátky príhovor pani starostky Gabriely Kalokovej,  ktorá v krátkosti oboznámila prítomných s históriou stavania mája. Nechýbal bohatý kultúrny program v ľudovom tóne a vystúpenie žiakov Základnej školy v Laškovciach. Prítomných čakalo aj malé pohostenie  chutnými domácimi koláčmi  „makovníkmi a orechovníkmi“ .  Máj – ako  symbol lásky  nám bude toto posolstvo znázorňovať celý mesiac.


11.3.2011 Mariášový turnaj

        Dňa 26. februára 2011 sa v priestoroch nášho Kultúrneho domu konal  8. ročník MARIAŠOVÉHO TURNAJA O POHÁR STAROSTU OBCE LAŠKOVCE. Turnaj každoročne organizuje obec v spolupráci s miestnym Klubom Dôchodcov.  Celkovo sa turnaja zúčastnilo 28 hráčov zo širokého okolia. V úvode  súťažiacich privítala krátkym príhovorom starostka obce Gabriela Kaloková.  Nechýbalo bohaté občerstvenie a slávnostné odovzdávanie ocenení  z rúk starostky obce.

Výsledky turnaja     


15.2.2011 700 výročie obce Laškovce

          V roku 2010 naša obec oslávila 700 výročie  prvej písomnej zmienky . Pri tejto príležitosti bola vydaná publikácia  Obec Laškovce 1310-2010“ zachytávajúca históriu obce  od najstarších čias až po súčasnosť.

Publikácia   


Fotogaléria

 

Odkazy

 

 Prima banka

 Polícia 158

 HaZZ 150

 Sociálna poisťovňa

 ÚPSVaR

 Cestovný poriadok

 Obchodný register

 Živnostenský register

 Telefónny zoznam

 

Kalendár

 

 

Počasie

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 

 © Copyright Igor23 Aktualizované 19. 05. 2019